Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

VIDEO/ Nuk di të ndalet, ish-sulmuesi i Tiranës i jep fitoren ekipit të tij

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Nuk di të ndalet, ish-sulmuesi i Tiranës i jep fitoren ekipit

Redon Xhixha vazhdon të shkëlqej edhe në arenën europiane. Ish-sulmuesi i Tiranës që u transferua në merkaton e janarit tek ekipi i Qarabag në Azerbajxhan është rikthyer sërish në protagonist.

Skuadra e Qarabag zhvilloi një ndeshje miqësore ndaj CSKA Sofia të bullgarisë. Xhixha e nis nga minuta e parë këtë takim teksa në minutën e 42 arriti të gjente edhe rrugën e rrjetës.

Goli i 24-vjeçarit i dha epërsinë skuadrës së tij me shifrat 0-1. Ky ishte goli i vetëm i këtij takimi duke bërë që Xhixha të riktheht dhe një herë në liderin e Qarabag. Me këtë takim skuadra azere ka mbyllur fazën përgatitore  në Austri dhe tashmë bëhet gati për kualifikueset e Champions League

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga