Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

VIDEO/ Një tjetër gol “KUQEZI”, sulmuesi shqiptar çan rrjetën në Kroaci

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Një tjetër gol “KUQEZI”, sulmuesi shqiptar

Ditën e sotme përveç Arbnor Mujës, një tjetër lojtar shqiptarë ka arritur të gjejë rrugën e rrjetës. Është Indrit Tuci që ka mundur të realizojë në Kroaci.

Në sfidën që Osijek po zhvillon me Lokomotiva Zagreb, 23-vjeçari arriti ta bënte sefete në minutën e 11-të të takimit. Tuci do t’I jepte kështu avantazhin skuadrës së tij në ndeshjen në transfertë me një gol spektakolar.

Festa për të dhe për Lokomotivën është e gjitha legjitime, teksa stadium do të brohoriste për këtë gol të lojtarit shqiptarë. Kujtojmë se në këtëë sezon në 13 ndeshje, Tuci k arritur të shënojë 5 gola dhe të dhurojë edhe 2 asiste duke qenë kështu protagonist absolut me skuadrën kroate.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga