Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Një mbrojtës bëhet hero te Real Madrid, “Galaktikët” e nisin vitin me fitore

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Një mbrojtës bëhet hero te Real Madrid,

Real Madrid ka fituar 1 me 0 përballë Mallorcas. Një gol i Rudiger ka mjaftuar në minutën e 78’, për ta nisur vitin 2024 me fitore. “Galaktikët” me këto 3 pikë marrin përkohësisht dhe vendin e parë me 48 pikë, teksa Girona ndjek me 45 dhe një ndeshje më pak të luajtur.

Ndërkohë Girona – Atletico Madrid është supersfida e mbrëmjes, që nis në 21:30. Në rast fitore në shtëpi, Girona do të ngjitej sërish në krye, ndërsa Atletico në vendin e tretë luan për të shkurtuar diferencën e pikëve.

Ndërkohë viral u bë një rast i humbur goli nga Brahim Diaz në minutën e 69’. Me portën bosh, Diaz goditi shtyllën. Më poshtë mund të shihni video e këtij rasti dhe atë të golit.

Rasti i humbur nga Brahim Diaz: (VIDEO)

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga