Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Nga Prizreni në “Bernabeu”, Vedat MURIQI i shënon Real Madrid

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Nga Prizreni në “Bernabeu”, Vedat MURIQI i shënon

 

Vedat Muriqi ka shënuar kundër Real Madrid. Sulmuesi dardan ka kaluar Mallorca në avantazh 0-1 kundër Real Madrid, me shtatëlartin që shënon në Bernabeu.

Ka qenë minuta e 35 kur Muriqi do mposhtte me kokë Courtois. Për javën e pestë në La Liga, sulmuesi me origjinë në Prizreni ka treguar se me mund dhe djersë mund t’ia dalësh t’i shënosh edhe gjigantëve të Europës.

Ky është goli i tretë për shqiptarin në La Liga këtë sezon, me ishullorët që e blenë për 10 milionë euro në verë nga Lazio dhe duket se nuk kanë gabuar.

 

 

Goli i barazimit nga Valverde

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga