Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Muriqi nuk mjafton, Real Madrid përmbys Mallorcan mes 5 golash

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Muriqi nuk mjafton, Real Madrid përmbys Mallorcan mes 5 golash

Real Madrid ka fituar 4-1 me Mallorca për javën e pestë në La Liga. Vendasit e kanë nisur keq sfidën, pasi për miqtë ka shënuar Vedat Muriqi në minutën e 35 për të heshtur disa minuta mitikun Bernabeu.

Kur mendohej se pjesa e parë do mbyllej me avantazhin e miqve, ka qenë Valverde që me një supergol ka vendosur baraspeshën. Në pjesën e dytë, Real do shpërthente me Vinicius, Rodrygo dhe Rudiger, me dy golat e fundit që u shënuan në limitet e ndeshjes.

Pas kësaj jave, Real qëndron në krye të klasifikimit me 15 pikë, 2 më shumë se Barça. Mallorca pozicionohet e 13 me 5 pikë.

 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga