Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EUROPA LEAGUE

VIDEO/ Mundet Feronikeli, kampionët e Kosovës mbajnë gjallë shpresat për kualifikim

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Mundet Feronikeli, kampionët e Kosovës mbajnë gjallë


Slovan Bratislava - Feronikeli / 2 - 1 / Raundi i dytë eleminator në Europa League / Ndeshja e parë/

Formacionet:

Slovan Bratislava: Greif, Rharsalla, Ljubiçiç, Sporar, Abena, Rafael Ratao, Sukhotskiy, Nono, Holman, Bozhikov, Bajriç

Feronikeli: Smakiçi, Dabiçaj, Lladrovci, Hoti, Fazliu, Jean Carioca, Malaj, Islami, Rexha, Prekazi, Yll Hoxha.


Feronikeli e ka mbyllur me humbje ndeshjen e parë. Kampionët e Superligës së Kosovës, janë mundur në transfertën e Slovan Bratislavas me rezultatin e ngushtë 2-1.

Goli i dytë për sllovakët është shënuar me penallti dhe ishte shumë i dyshimtë, por megjithatë arbitri nuk ka ndërruar mendjen.

Gjithsesi, Feronikeli është ende në lojë, sepse për të kaluar në raundin e 3-të, mjafton një fitore minimale 1-0 në shtëpi. Padyshim që s'do të jetë le lehtë, me sllovakët që janë më favoritë, por jo në pak raste futbolli na ka treguar se jo gjithmonë fiton skuadra që është më e favorizuar.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga