Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Mbrëmje surprizash në Champions League, Bayern i jep "leksion" Barçës

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Mbrëmje surprizash në Champions League, Bayern i jep

Kanë përfunduar 5 takimet e mbrëmjes në Champions League. Surprizon Leverkusen dhe Frankfurt duke marrë fitore me peshë. Matip “shpëton” Kloop në minutat e fundit.

Porto nuk ia ka dalë të përballojë furinë e Club Brugge duke u mundur brenda në shtëpi me shifrat 0-4. Atletico Madrid i Simeone nuk ka arritur të realizoj në Gjermani, pasi cinizmi i Leverkusen ka ndëshkuar ekipin duke i shkaktuar humbjen e parë.

Rezultatet përfundimtare:

Leverkusen – Atletico Madrid 2-0

Bayern – Barcelona 2-0

Porto – Club Brugge 0-4

Liverpool – Ajax 2-1

Marseille – Frankfurt 0-1

Goli i dytë i Liverpool:

 

Goli i dytë i Leverkusen:

 

Goli i parë i Leverkusen:

 

Goli i dytë i Bayern:

 

Goli i parë i Bayern:

Goli i tretë i Club Brugge: 

Goli i dytë i Club Brugge:

 

Goli i parë i Frankfurt:

 

Goli i parë i Ajax: 

 

 

Goli i parë i Liverpool: 

 

Goli i parë i Club Brugge: 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga