Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Mallorca buzëqesh me Muriqin në fushë, sulmuesi ndëshkon dhe Valencian

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Mallorca buzëqesh me Muriqin në fushë, sulmuesi

Java e 11-të e La Ligas shikon të rikthehet në fushën e blertë përsëri Vedat Muriqi. Pas mungesës dy javore, për shkak të një kartoni të kuq ndaj Elche, sulmuesi përfaqësueses së Kosovës është rikthyer duke ralizuar.

Valencia ishte kundërshtari i radhës për Mallorcan, në sfidën e mbyllur me shifrat 1-2. Goli i Cavanit u zhvlersuar pas 11-metërshit të Muriqit në minutën e 66-të dhe golit të Lee Kang në minutën e 83.

VIDEO:

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga