Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Leipzig merr 3 pikët e para, Dinamo Zagreb nuk gëzon ndaj Salzburg

Shkruar nga NEWSPORT

Përfundojnë dy takimet e para pa surpriza. Leipzig i është dashur të mund VAR për të marrë 3 pikët e para ndaj Celtic. Salzburg ka mundur me shifrat minimale Dinamo Zagreb dhe e parakalon në renditje.

Raste të shpërdoruara pafund nga austriakët. Dinamo u mundua të reagoj por nuk ia doli dhe pse realizoj në fundin e takimit një gol që u anullua për pozicion jashtë loje.

Rezultatet final: 

Salzburg - Dinamo Zagreb 1-0

Leipzig - Celtic 3-1

[caption id="attachment_661391" align="alignnone" width="300"] Festa e Leipzig[/caption]

Momentet e takimeve: 

 Goli i dytë personal për Andre Silvën

 Goli i Leipzig, Andre Silva

 Goli i parë i Salzburg

 Barazpeshë në Lepzig, realizon Jota për Celtic

Goli i parë  Leipzig, Nkuku 

 Rasti i pastër shënimi për Salzburg

Mungesa e "fair play" ndaj portierit të Leipzig

Formacionet zyrtare: 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga