Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EUROPA LEAGUE

VIDEO/ Kroatët shumë të fortë, 1 GOL nxjerr jashtë shqiptarët nga Europa League

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Kroatët shumë të fortë, 1 GOL nxjerr jashtë

Renova (NMK) 0 - 1 Hajduk Split (Cro) (Caktas 4')

Ka përfunduar 0-1 ndeshja mes Renovës dhe Hajdukut të Splitit. Klubi shqiptar nga Maqedonia e Veriut përfundon jashtë turit të dytë të Europa League me një gol në fillimin e ndeshjes. Ka qenë Caktas që në të 4 minutë ka shënuar golin e vetëm dhe të fitores për gjigantët kroatë.

Duhet thënë se Renova ka zhvilluar një paraqitje të mirë, teksa ka pasur një rast të artë me Sadikun në pjesën e dytë. Paraqitja e mirë nuk ka mjaftuar në këtë ndeshje, me klubin shqiptar të Maqedonisë së Veriut që del jashtë ligës europiane.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga