Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Karim BENZEMA në finalen e Kupës së Botës? Reagimi i Didier DESCHAMPS tregon shumë

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Karim BENZEMA në finalen e Kupës së Botës? Reagimi i
Ditën e djeshme qarkulloi lajmi se Karim Benzema kishte marrë leje nga Real Madrid për të qenë prezent në finalen e Kupës së Botës, gjithmonë nëse Franca do të kalonte Marokun. Tashmë me kualifikimin e “Gjelave”, kurioziteti i tifozëve të “Topit të Artë” dhe atyre francez është të mësojnë nëse do ndodhë diçka e tillë apo jo. Në intervistën pas ndeshjes, Didier Deschamps është pyetur rreth kësaj çëshjteje, me teknikun francen i cili ka reaguar i nervozuar, ndërsa preferoi të mos jepte asnjë detaj. “Nuk do t’i përgjigjem kësaj pyetjeje. Pyetja tjetër, më fal”, tha shkurtimisht ai, një përgjigjje që padiskutim ngre akoma më shumë dyshimet dhe mban në ankth gjithë sprtashësit, ndërsa duhet të presim për një konfirmim nga vetë palës, nëse Benzema do të jetë i pranishëm në duelin ndaj Lionel Messit apo jo.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga