Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Ish-i i Partizanit dhuron “show”, 'gatuan' golin për Shkëndijen e Tetovës

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Ish-i i Partizanit dhuron “show”, 'gatuan' golin

Eraldo Çinari është një nga liderët e Shkëndijës së Tetovës. Ish-lojtari i Partizanit ishte protagonist në fitoren e kuqezinjve kundër Rabotnicki. Shkëndija fitoi me rezultatin e pastër 2-0.

Çinari arriti të dhuronte “show” në minutën e 59-të të takimit. Shkodrani dhuroi asistin për Shalën, me këtë të fundit që çau rrjetën e kundërshtarëve.

27-vjeçari ia ka dalë që të shënojë 2 gola dhe të dhurojë 2 asiste në 14 ndeshje të zhvilluara në këtë sezon.

(VIDEO E ASISTIMIT)

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga