Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

VIDEO/ Interi fiton Superkupën e 8-të në histori, kapiteni Lautaro udhëheq zikaltërit drejt lavdisë

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Interi fiton Superkupën e 8-të në histori, kapiteni

Napoli 0-1 Inter

Napoli dhe Interi do të përballen në finalen e Superkupës së Italisë në KSU Stadium në Riyad. Zikaltërit mposhtën Lazion, ndërsa napoletanët mundën Fiorentinën në gjysmëfinale për të mbërritur në mbrëmjen e sotme.

Në orën 20:00 dy gjigantët italian do të përballen për trofeun e rradhës. Në fund të ndeshjes një mes Rrahmanit dhe Asllanit do të ngrejë lart trofeun, me mbrojtësin dardan që do ta nisë nga e para këtë ndeshje.

Formacionet zyrtare:

Napoli (3-4-3): Gollini; Di Lorenzo, Rrahmani, Juan Jesus; Mazzocchi, Cajuste, Lobotka, Zerbin; Politano, Simeoni, Kvaratskhelia. Trajner: W. Mazzarri.

Inter (3-5-2): Sommer; Pavard, De Vrij, Acerbi; Darmian, Barella, Calhanoglu, Mhitaryan, Dimarco; Thuram, Lautaro. Trajner: S. Inzaghi.

Rastet LIVE:

90+9' Përfundon ndeshja.

90+1' GOL! Festojn zikalterit, Lautaro shenon per Interin. (VIDEO)

87' Arnautovic pranë golit, por gjen devijimin e portierit. (VIDEO)

67' Thuram humbet shansin e artë, nuk koordinohet para portës dhe godet keq topin. (VIDEO)

60' KATON I KUQ! Giovanni Simeone shkel me takë Acerbin dhe gjyqtari i nxjerr kartonin e dytë të  verdhë. (VIDEO)

51’ Kundërsulm i Napolit, Kvaratskhelia tenton të gjejë golin ne shtyllën e largët, Sommer grushton jashtë. (VIDEO)

46' Nis pjesa e dytë.

45+1' Mbyllet pjesa e parë.

38' Interi gjen golin me Lautaron, por pozicioni i asisituesit Marcus Thuram ishte offside. (VIDEO)

18' Kundërsulm i rrezikshëm i Interit, Thuram e kthen për Mkhitaryan i cili provon me të parën, por shkon jashtë. (VIDEO)

15' Iluzion goli nga Dimarco, gjuajtja e tij shkon ngjitur me shtyllën. (VIDEO)

1' Fillon finalja e madhe, ekipet kërkojnë trofeun.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga