Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ I pandalshëm Vedat MURIQI, arkivon dopietën e radhës

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ I pandalshëm Vedat MURIQI, arkivon dopietën e radhës

La Liga vijon me pauzën e saj të krijuar nga Kupa e Botës, por as kjo nuk mund të ndalë Muriqin së realizuari. Mallorca ka zhvilluar takimin miqësor ndaj ekipit të Costancia, duke e mundur me shifrat 5-0, ku autori i dy golave ishte Vedat Muriqi.

Dardani, i kudondodhur ka shfrytëzuar në mënyrë perfekte hapsirat e krijuara nga kundështari duke mos gabuar para porte. Muriqi duket që forma e tij po vijon të jetë konstante dhe gola në La Liga do të jenë me bollëk dhe në fazën e dytë.

GOLAT:

 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga