Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ HAALAND në “hije”, babai i norvegjezit bën gjestin e turpshëm ndaj tifozëve të Realit dhe nxirret jashtë "Bernabeut"

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ HAALAND në “hije”, babai i norvegjezit bën gjestin

Real Madrid dhe Manchester City nuk shkuan më shumë se barazimi 1-1 mbrëmjen e djeshme. Kjo ishte sfida e parë e vlefshme për gjysmëfinalet e UEFA Champions League. Ndeshja e  kthimit do të luhet në 17 maj në orën 21:00.

Erling Haaland këtë sezon ka shënuar 51 gola në të gjitha kompeticionet, por dje nuk arriti të kalonte murin mbrojtës të “Los Blancos”. Kjo bëri që sulmuesi të qëndronte në hije gjatë sfidës.

Ka qenë babi i sulmuesit norvegjez, Alfie Haaland që ka bërë bujë në mediat spanjolle. 50-vjeçari shkaktoi skandal në tribuna duke reaguar ndaj thirrjeve të tifozëve të Realit.

Sipas asaj që shkruajnë mediat spanjolle, norvegjezi ka hedhur kikirikë në drejtim të mbeshtëtësve madrilene, gjë e cila ka irrituar këto të funditSipas asaj që shkruajnë mediat spanjolle, norvegjezi ka hedhur kikirikë në drejtim të mbeshtëtësve madrilène, gjë e cila ka irrituar këto të fundit.

Jo vetëm hedhja e kikirikave, por babai i norvegjezit bëri edhe veprime të tjera ndaj tifozëve madrilenë, ndërsa më pas u nxor edhe nga stadiumi “Bernabeu”.

https://twitter.com/MadridXtra/status/1656064664319524870

 

https://twitter.com/City_Xtra/status/1656062363731218432?s=20https://twitter.com/ellarguero/status/1656063813601439749

https://twitter.com/ellarguero/status/1656063813601439749

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga