Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Gënjyen për veprimin e Ronaldos në fund të takimit, tifozët publikojnë pamjet reale

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Gënjyen për veprimin e Ronaldos në fund të takimit,

Portugalia u kualifikua për në raundin e çerekfinaleve, pasi mundi me shifrat 6-1 Zvicrën. Ndeshja nisi me një kureshtje shumë të madhë mbi mungesën e Ronaldos në formacionin titullar.

Zgjedhja e parë e trajnerit Santos për të udhëhequr majën e sulmit ishte Goncalo Ramos, i cili shpërbleu në mënyrë perfekte besimin e trajnerit duke realizuar një tripletë.

Polemikat u shtuan teksa u publikuan disa pamje në mediat e njohura, pasi shihej Ronaldo që nuk festonte me ekipin dhe nuk përshëndeste tifozët. E vërteta është totalisht ndryshe, pasi Ronaldo ka përshëndetur i vetëm para të gjithëve, tifozët e shumtë dhe më pas është larguar në dhomat e zhveshjes.

Momentet ku shihet vetëm largimi i Ronaldos, i shfaqru në media:

 

Momenti ku Ronaldo përshëndet tifozët para pjesës tjetër të ekipit

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga