Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Futbollisti shqiptar protagonist në Turqi, fitore bindëse e ekipit të tij

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Futbollisti shqiptar protagonist në Turqi, fitore bindëse e

Kasimpasa fitoi me rezultatin 4-1 në shtëpi përballë Alanyaspor në kampionatin turk. Pjesë e vandasve janë dy futbollistët kosovar, Florent Hadergjonaj dhe Bersant Celina. I pari është titullar i padiskutueshëm ndërsa fantazisti e nisi nga stoli.

Në minutën e 83’ Hadërgjonaj do të bëhej protagonist teksa do të servirte topin për golin e nokautit. Një kundërsulm i shpejtë nga Kasimpasa do të niste anësorin nga krahu i djathë që më pas do të shtronte një top të gjatë për sulmuesin Mamadou Fall.

Me këtë fitore, Kasimpasa shkon në kuotën e 18 pikëve në vendin e 12-të duke hedhur një hap të rëndësishëm për garën për mbijetesë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga