Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Franca mbërrin në Paris, qindra mijëra tifozë në shesh, Mbappe reagon ndaj tyre

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Franca mbërrin në Paris, qindra mijëra tifozë në

Franca mbylli aventurën e saj në Kupën e Botës duke u renditur në vendin e dytë, pasi u mposht nga Argjentina në finale.

Kombëtarja franceze ka arritur në shtëpi. Mijëra tifoz kanë mbushur sheshin e Parisit, ku në “Pallatin Konkord” lojtarët kanë përshëndetur të gjithë tiofzët e tyre.

Deschamps dhe Lloris kanë qenë të parët të cilët janë shfaqur në ballkon për të përshëndetur tifozët e shumtë në numër.

Më shumë se 10 mijë njerëz janë gjendur në rrugët e Parisit për të brohoritur lojtarët e tyre. Për 18 minuta në mes të ftohtit tifozët e shumtë duartrokitën kombëtaren e tyre, ndërkohë që lëshuan shumë thirrje motivuese për Mbappe dhe Giroud.

Thuram ishte i vetmi nga të gjithë lojtarët që pas largimit u rikthye për të duartrokitur dhe njëherë tifozët e shumtë.

VIDEO:

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga