Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ E turpshme! Pështyu kundërshtarin, pritet dënim ekzemplar për Serxho Ramos

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ E turpshme! Pështyu kundërshtarin, pritet dënim ekzemplar

Serxho Ramos është bërë protagonist negativ gjatë sfidës për Kupën e Mbretit, Real Madrid-Celta Vigo 1-2.

Kapiteni i madrilienëve është akuzuar nga mediat spanjolle përmes pamjeve filmike se ka pështyrë sulmuesin kundërshtar, Iago Aspas, në nervozizëm e sipër.

Të dy futbollistët patën dyluftime të ashpra gjatë ndeshjes dhe nuk ka munguar as ofendimi nga ana e Serxho Ramos ndaj sulmuesit të Celta Vigos, deri sa kulmoi edhe në gjestin e shëmtuar, që pritet të bëhet objekt diskutimi në Komisionin e Disiplinës në Federatën Spanjolle të Futbollit.

Seriozisht që mbrojtësi i Realit tani rrezikon një dënim ekzemplar.

https://www.youtube.com/watch?v=IgZRZELuvOQ

https://www.youtube.com/watch?v=hDfB_XxU7qA

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga