Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ E mori Nderim Nexhipi, sulmuesi shqiptar protagonist në Turqi

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ E mori Nderim Nexhipi, sulmuesi shqiptar protagonist në Turqi

Jetmir Topalli është shfaqur protagonist në ndeshjen që ekipi i tij Manisa, po luan momentalisht përballë Eyupspor në transfertë. Ndeshja e vlefshme për javën e 13-të të Kategorisë së Parë turke është me rezultatin 0-1 në favor të ekipit të shqiptarit.

Ky i fundit ishte ai që “gatoi” golin për të tij, duke asistuar. Në minutën e 42’ të sfidës, Topalli nga hyrje e zonës, futi një top në qendër, duke e nxjerrë Sandro Limën para portës. Ky i fundit nuk gaboi dhe e dërgoi topin në rrjetë.

Deri më tani Jetmir Topalli në kampionat ka shënuar 3 gola, teksa së bashku me këtë asistim numëron dy të tillë. Kujtojmë që Topalli është një nga afrimet e Nderim Nexhipit tek klubi i Manisas, pasi ky i fundit ka rolin e drejtorit sportiv tek klubi turk. (VIDEO E ASISTIMIT)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga