Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

FORMULA 1

VIDEO/ Dramë për yllin e Ferrarit, përplasja i kushton kryesimin dhe garën

Shkruar nga NEWSPORT

Formula 1 është duke zhvilluar garën e Çmimit të Madh të Francës. Piloti i Ferrarit, Charles Leclerc ka qenë i pafat në vendlindje, teksa ka lënë garën pas 19 xhirove.

Teksa kryesonte dhe nuk kishte presion nga pas, piloti i “Kokëkuqes” ka dalë nga pista dhe është përplasur me murin rrethues në kthesën numër 11.

Kjo ka bërë që makina të dëmtohet, me francezin që nuk ka mundur të kthehej në pistë. Veç kryesimit, Leclerc humbet edhe garën e sotme. I pafat piloti i Ferrari, që po kryesonte garën prej fillimit të saj.

Renditja e pilotëve deri në këtë pikë të sezonit

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga