Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

VIDEO/ DRAMA në "San Siro", VAR prish festën e Milanit, kuqezinjtë ndalen nga Empoli

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ DRAMA në "San Siro", VAR prish festën e Milanit,

Milan 0-0 Empoli

Serie A

Java 29

Stadiumi: San Siro

Formacionet Zyrtare:

Milan (4-2-3-1): Maignan; Calabria, Thiaw, Tomori, Theo; Tonali, Bennacer; Saelemaekers, Pobega, Rebic; Origi. Trajner: Stefano Pioli

Empoli (4-3-1-2): Perisan; Ebuehi, de Winter, Luperto, Parisi; Fazzini, Marin, Bandinelli; Baldanzi; Caputo, Piccoli. Trajner: Paolo Zanetti

Rastet e ndeshjes:

90+7' Përfundon ndeshja.

89' Olivier Giroud sjell festën në San Siro por goli i tij do të anulohej nga VAR per nje prekje me dore, drama në Milano.

88' Nuk i besojne syve te Milani, Brahim Diaz perpara portes gabon.

76' Sa prane golit Milani, Florenzi godet fluturimthi por topi ndalet vetëm nga shtylla.

59' Tjetër pretendim për penallti. Kesaj rradhe gjyqtari e akordon vete por pasi VAR e thërret, merret vendimi për anulimin e penalltisë.

54' Pretendime per penallti nga Milani, Theo Hernandez rrëzohet në zonë por pas konsultimit me VAR, gjyqtari vazhdon lojën.

50' Pobega godet befasisht nga jashtë zonës por topi shkon ngjitur me shtyllen.

46' Nis pjesa e dytë.

45' Mbyllet pjesa e parë.

39' Tonali vepron mjaft mirë i vetëm, futet në zonë, goet por pret portieri kundërshtar.

13' Pranë golit Milani, dy herë Rebic dhe Theo godasin portën e Empolit por portieri Perisan ben heroin.

1' Fillon ndeshja.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga