Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Cristiano Ronaldo shkëlqen me Al-Nassr dhe ia merr valles arabe pas dygolëshit të shënuar

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Cristiano Ronaldo shkëlqen me Al-Nassr dhe ia merr valles arabe pas
Cristiano Ronaldo shënoi një dygolësh për Al-Nassr kundër Al-Shabab dhe e festoi në një mënyrë të veçantë duke ‘debutuar’ një tjetër mënyrë festimi pas ‘SIU’-së së famshme Ronaldo luajti një rol jetik në fitoren e fundit të Al-Nassr në Ligën Pro Saudite, duke shënuar dy herë nga penalltia, dhe pas një goli, ai performoi një valle tradicionale saudite në vend 'Siuuu'. Përdorues të mediave sociale nga vendi saudit shpjegonin se Ronaldo po kopjonte një ‘ardah saudite’, një valle popullore që të interpretohet nga burra me shpata. Al-Nassr humbi dy ndeshjet e para në Pro League, por janë rikthyer me dy fitore të njëpasnjëshme për t'u ngjitur në vendin e gjashtë në tabelë. Ata shperojnë që Ronaldo të vijojë të mbajë këtë ritëm për të vazhduar në garën drejt trofeve. Al-Nassr do të përballet me Al-Hazm të shtunën, me Ronaldon që do të kryesojë sërish linjën e parë të sulmit.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga