Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

(VIDEO) Cristiano Ronaldo fantastik, i jep trofeun ekipit të tij

Shkruar nga NEWSPORT
(VIDEO) Cristiano Ronaldo fantastik, i jep trofeun ekipit të tij
Cristiano Ronaldo vazhdon të jetë protagonist kryesor tek ekipi i Al Nassr në Arabinë Saudite. Ditën e sotme ekipi i tij ka luajtur kundër Al Hilal finalen e Arab Champions Cup. Të parët që shënuan ishin lojtarët e Al Hilal me anë të Michael në minutën e 51-të. Por pas rreth 20 minutash ishte Ronaldo që vendosi baraspeshën dhe e çoi ndeshjen në shtesën 120 minutëshe. Ishte pikërisht Ronaldo në minutën e 98-të që shënoi golin e dytë personal dhe të dytin për skuadrën, për ti dhënë fitoren dhe kupën Al Nassr. Një tjetër paraqitje pozitive e CR7, që pavarësisht moshës që ka vazhdon të tregojë vlerat e tij.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga