Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Cristiano Ronaldo dhe Sadio Mane “magjepsin” Arabinë Saudite

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Cristiano Ronaldo dhe Sadio Mane “magjepsin” Arabinë

Al Nassr ka fituar ndeshjen e sotme përballë Al Fetah në transfertë. Kjo ndeshje e vlefshme për javën e 3-të të ligës arabë u fitua nga ekipi i CR7 me rezultatin 0-5.

Ishte pikërisht Cristiano Ronaldo protagonisti kryesor i kësaj sfide, por pa harruar dhe performancën e Mane.

Sulmuesi portugez gjeti rrugën e rrjetës plot tre herë, teksa Sadio Mane shënoi dy herë të tjera. Gjithashtu Ronaldo arriti dhe të asistonte duke i shtuar statistikave akoma më shumë “magji”.

Edhe pse 38-vjeçar Cristiano vazhdon të magjepsë futbollin botëror.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga