Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ City mbetet në krye, supergoli i De Bryune i jep fitoren skuadrës së Guardiolës

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ City mbetet në krye, supergoli i De Bryune i jep fitoren

Manchester City ka fituar kundër Leicester me rezultatin 0-1. Skuadra e Pep Guardiolës i është falur golit të shënuar nga De Bryune, i cili realizoi me një goditje nga distanca. Në minutën e 49-të të takimit, ai merr përsipër të godasë.

Intuita për të qenë ai pranë topit i jep të drejtë duke bërë që të shënojë një perlë të vërtetë. Pikërisht goli i tij i jep dhe fitoren City-it që vijon të jetë në krye të tabelës së klasifikimit në Premier League me 29 pikë.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga