Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Bayern Munchen se ndal hapin, 6 gola Schalkes dhe shkon më “një këmbë” drejt titullit të 11-të rradhazi

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Bayern Munchen se ndal hapin, 6 gola Schalkes dhe shkon më

Bayern Munchen mori nëj fitore të lehtë në letër dhe ashtu e bëri edhe në fushë. Bavarezët mposhtën Schalken me rezultatin 6-0 në Allianz Arena dhe e çojnë ecurinë e fitoreve në 3 rradhazi duke hedhur kështu një hap të rëndësishëm drejt titullit kampion.

Kur kanë mbetur vetëm 2 ndeshje për t’u luajtur, Bayern është në kuotën e 68 pikëve, 4 më shumë se Dortmund që do të luajë ndeshjen e saj në orën 18:30 në derbin me Gladbach.

Serinë e golave e nisi Thomas Muller në minutën e 21’ për t’u vazhduar më pas nga Kimmich me penallti në të 29-tën. Pjesa e dytë do të ishte më e lehtë me Gnabryn që shënoi 2 herë në minutat 50’ dhe 65’ ndërsa në të 81’, sulmuesi 18-vjeçar Mathys Tel do të shënonte të 5-tin ndërsa të fundit të sfidës do e shënonte Mazraoui.

Golat:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga