Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Barcelona mposht Osasunën dhe i bashkohet Realit në finalen e madhe të Superkupës

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Barcelona mposht Osasunën dhe i bashkohet Realit në finalen e

Barcelona ka fituar përballë Osasunës në ndeshjen e vlefshme për gjysmëfinalen e Superkupës së Spanjës. Sfida e zhvilluar në KSU Stadium në Riad të Arabisë Saudite përfundoi me fitoren e pastër 2-0 të katalanasve.

Golin e parë të takimit e shënoi Robert Leëandoëski në minutën e 59’ të sfidës, pas një topi mjaft të bukur të marrë nga Gundogan. Ndërsa për të mbyllur llogaritë e kësaj sfide, mendoi Yamal në minutën e 93’.

Pas kësaj fitore, Barcelona shkon në finalen e madhe të Superkupës së Spanjës, ku do të përballen me Real Madrid.

Goli i Lewandowskit. (VIDEO)

Goli i Yamal. (VIDEO)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga