Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Barcelona mendon vetëm për 3 pikët, fitore minimale me Villareal dhe shkon +11 nga Reali

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Barcelona mendon vetëm për 3 pikët, fitore minimale me

Barcelona arriti të merrte nëj fitore minimale përballë Vilalrealit teksa e mpsohti me rezultatin 0-1 në transfertë për javën e 21-të të La Liga. Katalanasit janë të interesuar vetëm për tre pikët aktualisht duke lënë “mënjanë” dëshirën për lojën spektakolare. Kjo u vu re sonte teksa pas golit të Pedrit, ekipi u interesua vetëm për kontrollin e lojës duke menaxhuar rezultatin dhe për të marrë tre pikët.

Tre pikë të cilat bëjnë që të ruhet distance nga rivalët e Real Madrid, të cilët nëse fitojnë nesër do të jenë plot 8 pikë larg. Blaugranat hap pas hapi po afrohen gjithnjë e më shumë me titullin kampion që do të jetë një ndihmë shumë e madhe në rimëkëmbjen ekonomike të klubit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga