Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Barcelona fiton mes "drithërimash" dhe kartonave të kuq, Dembele mjafton për tre pikët

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Barcelona fiton mes "drithërimash" dhe kartonave të

Atletico Madrid – Barcelona 0-1

La Liga

Java 16-të

Atletico Madrid: Oblak, Molina-Savic-Gimenez-Mandava, Carrasco-Barrios-Koke-Llorente, Felix-Griezman

Barcelona: Ter Stegen, Kounde-Araujo-Christensen-Balde, De Jong-Busquets-Gavi, Dembele-Fati-Pedri

Arbitër: Munuera Montero

Stadiumi: Metropolitani

Momentet e ndeshje:

90'+4' Griezman i pafat, Araujo largon në vijën fatale

 90'+2' Rast i paprecedent, Torres dhe Savic ndëshkohen me të kuqe për sjelljen e turpshme

42' Griezman tenton nga vendi, Ter Stegen fantastik 

23' Aksion model i Pedrit, që finalizohet në mënyrë perfekte nga Dembele

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga