Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Barcelona cinike, katalanasit i falen këmbëve të Pedrit dhe shkojnë +6 nga Reali

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Barcelona cinike, katalanasit i falen këmbëve të Pedrit

Barcelona mori një fitore minimale 1-0 ndaj Gironas në transfertë në ndehsjen që nisi në orën 16:15 në kuadër të javës së 18-të të La Liga. Një ndeshje e dominuar në mesfushë nga katalanasit dhe pas golit të Pedrit në minutën e 61’, ekipi u vendos në nkontroll të lojës për të menaxhuar rezultatin.

Pedri po kalon një sezon të mirë në aspektin personal teksa ka shënuar 5 gola në kampionat dhe 1 në Superkupë përballë Realit, duke qenë një titullar absolut në skemat e trajnerit Xavi. Blaugranat me këtë trepikësh shkojnë në kuotën e 47 pikëve, 6 më shumë se rivalët madrilen të cilët do të luajnë nesërnjë ndeshje të vështirë ndaj Real Sociedad i vendit të tretë.

Goli i Pedrit:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga