Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ 3 gola për 3 pikë, Barcelona mposht Alaves me 10 lojtarë

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ 3 gola për 3 pikë, Barcelona mposht Alaves me 10 lojtarë

Barcelona fitoi ndaj Alaves në transfertë me shifrat 3-1. Një fitore e rëndësëishme për të besuarit e Xavi Hernandez, të cilët marrin kështu fitoren e tyre rresht në kampionat.

Do të ishte fillimisht Robert Lewandowski në minutën e 22-të që do të gjente rrugën e rrjetës. Do të dyfishonte shifrat Gundogan në minutën e 49-të, ndërsa vetëm 2 minuta më pas do të ngushtonte shifrat Omordion.

Katalanasit nuk ndalen dhe shënojnë golin e tretë. Vitor Roque hyri në fushë në minutën e 59-të dhe gjeti goli në të 63’-tën.  Pikërisht ky i fundit do të ishte protagonist, por këtë herë do të linte të tijtë me 10-të lojtarë, pasi mori kartonin e dytë të verdhë.

Në minutat e mbetura nuk pati ndryshim të rezultatit, me blaugranat që “korrin” kështu një tjetër 3 pikësh në kampionat. Pas kësaj fitoreje renditen në vendin e 3-të në kampionat me 50 pikë, ndërkohë Alaves zbret në vendin e 12-të me 26 pikë.

VIDEO e golit të Lewandowskit

VIDEO e golit të Gundogan

VIDEO e golit të Omordion

VIDEO e golit të Vitor Roque

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga