Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Veprimi i turpshëm ndaj tifozëve të Al-Hilal, Disiplina vendos për Cristiano Ronaldon në Arabinë Saudite

Shkruar nga NEWSPORT
Veprimi i turpshëm ndaj tifozëve të Al-Hilal, Disiplina vendos

Cristiano Ronaldo ia ka hedhur “paq”. Video e tij teksa i drejtohej tifozëve duke prekur organet gjenitale u bë virale. Ata thërrisnin në kor emrin e Messit dhe kjo bëri që portugezi mos të përmbahej në drejtim të mështetësve të Al-Hilal. Fillimisht u tha se dënimi do të ishte i rëndë për të.

Megjithatë Komisioni Disiplinor në Federatën e Futbollit të Arabisë Saudite nuk i ka marrë parasysh videot e tifozëve të shpërndarë në rrjetet sociale.

Ky organ i drejtësisë sportive është mbështetur vetëm në pamjet e publikuara nga televizioni zyrtar që ka edhe të drejtat ekskluzive të kampionatit arab të futbollit. Kësisoj ylli portugez ia ka hedhur paq edhe këtë radhë, megjithëse pamjet e ofruara sigurisht nuk shkonin aspak me cilësitë e tij teknike si futbollist në fushën e blertë.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga