Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Vendim i papritur, “gjigandi” francez shkarkon trajnerin

Shkruar nga NEWSPORT
Vendim i papritur, “gjigandi” francez shkarkon trajnerin

Laurent Blanc nuk do të jetë më trajner i Olympique Lyon. Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi francez me anë të një postimi në rrjetet sociale.

Aventura e 57-vjeçarit zgjati tek Lyon diçka më pak se një vit. Dhe pas nisjes jo të mirë të sezonit të ri, bordi drejtues menduan si zgjedhjen më të mirë shkarkimin e tij.

Kujtojmë që më parë Blanc ka drejtuar ekipse si Bordeaux, Paris Saint-Germain, Al Rayyan por edhe Kombëtaren franceze.

"Olympique Lyonnais dhe Laurent Blanc kanë vendosur, unanimisht, që nga sot t’i japin fund bashkëpunimit të tyre", shkruan klubi francez.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga