Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

VIDEO/ Së bashku me Taulant Ballën dhe kryebashkiaken e Lushnjës, Sylvinho betohet si shtetas shqiptar

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Së bashku me Taulant Ballën dhe kryebashkiaken e Lushnjës,
Sylvinho

Sylvinho ditën e sotme ka marrë pasaportën shqiptare. Timonieri i Kombëtares është bërë shqiptar pak javë para startit të Euro 2024.

Por jo vetëm Sylvinho, por edhe ndihmësit e tij, Zabaleta dhe Doriva janë pajisur me pasaporta shqiptare. Të 3 janë regjistruar si banorë në qytetin e Lushnjes, saktësisht në lagjen “Çlirimi”.

Teksa, ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka shpërndarë videon e ceremonisë, kur Sylvinho betohet si shtetas shqiptar.

Balla ka udhëtuar drejt qytetit të Lushnjës së bashku me Sylvinhon dhe stafin e tij, me ceremoninë e betimit që është kryer edhe me prezencën e kryebashkiakes së Lushnjës, Eriselda Sefa.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga