Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

ZYRTARE/ Nga Greqia në Tiranë, bardheblutë prezantojnë zëvendësuesin e Erion Hoxhallarit

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Nga Greqia në Tiranë, bardheblutë prezantojnë
Agim Ibraimi - Edison Kola

Tirana po tregohet pa “frena” në këto ditët e fundit. Bardheblutë ditën e sotme kanë arritur të prezantojnë lojtarin 5-të në këtë merkato.

Nga Greqia zbarkon në Tiranë një qendërmbrojtës. Bëhet fjalë për Edison Kola, i cili do të mbajë veshur fanellën bardheblu në sezonin e arshëm.

Kola ka mbyllur sezonin me AO Giouchtas në ligën e dytë greke. Në 34 ndeshje ka dhuruar vetëm 1 asist.  23-vjeçari me origjinë shqiptare luan si qendërmbrojtës dhe do të zëvendësojë kështu të larguarin Erion Hoxhallarin.

“Mirësevjen Edison Kola ✍????

Klubi i Futbollit Tirana njofton se ka firmosur zyrtarisht me qendërmbrojtësin, Edison Kola.

Mbrojtësi 23-vjeçar transferohet te skuadra e Tiranës nga kampionati grek, aty ku edhe ka nisur karrierën e tij si futbollist.

Klubi i uron mirëseardhje Kolës dhe paraqitje dinjitoze me fanellën bardh’ e blu!”, thuhet në njoftim

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by KF Tirana (@kftirana.al)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga