Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

ZYRTARE/ Skënderbeu kthehet në “market”, një tjetër lojtar shitet jashtë

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Skënderbeu kthehet në “market”, një
Skenderbeu

Ivan Djantou nuk do të jetë më lojtar i Skënderbeut për sezonin e ri. Sulmuesi do të vazhdojë karrierën në Danimarkë.

Klubi korçarë ka zyrtarizuar transferimin e tij te Sonderjyske. Një tjeër shitje nga klubi i Skënderbeut,  teksa nuk bëhen të ditura detajet e këtij transferimi dhe shifrat e tij. Korçarët e falenderojnë lojtarin për kontributin e dhënë, ndërsa i urojnë suksese në vazhdim.

“Faleminderit Ivan - suksese në rrugëtimin e ri në Danimarkë

Finalizohet transferimi i sulmuesit të Skënderbeut tek ekipi i Sonderjyske ne Superligën Daneze”, ka shkruar klubi korçar.

Kujtojmë se sulmuesi në këtë sezon ka luajtur në 18 ndeshje, ka shënuar 1 gola dhe ka dhënë edhe 3 asiste. Gjithashtu vlen të theksohet se vetëm pak ditë  më parë i është bllokuar merkatoja Skënderbeut për deri verën e ardhshme dhe mbetet të shihet se si do të veprojë klubi për zëvendesimin e futbollistëve të larguar.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga