Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Teuta humb ‘shkëlqimin’, Dinamo dhe Laçi rikthejnë durrsakët me ‘këmbë në tokë’

Shkruar nga NEWSPORT
Teuta humb ‘shkëlqimin’, Dinamo dhe Laçi rikthejnë
Teuta

Teuta nuk njihte humbje që prej 10 shkurtit, kohë kur u mposht në Shkodër nga Vllaznia me rezultatin 2-1. Që pas asaj ndeshje, skuadra durrsake grumbulloi plot 13 pikë në 5 sfidat pasardhëse. Një formë e mirë, gjë që bëri Teutën të besojë te “Final Four”.

Por skuadra e drejtuar nga Edi Martini nuk është më e njëjta, të paktën në dy ndeshjet e fundit. Në 2 javët e fundi të “Abssinet Superiore”, Teuta është mposhtë në transfertë 1-0 nga Dinamo dhe në shtëpi 0-1 nga Laçi, duke i rikthyer me këmbë në tokë.

Megjithatë, edhe me 6 javë të tjera në kampionat dhe me 34 pikë në gjendje, “Djemve të Detit”, momentalisht u duhet që të mendojnë për mbijetesën dhe të shpëtojnë sezonin.

Ndërsa rikthimin te ecuria pozitive do ta kërkojnë në Korçë në ndeshjen e radhës përballë Skënderbeut.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga