Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Nga Partizani te Skënderbeu, vlerat e lojtarëve të Superiores nuk ndryshojnë prej 4 muajsh

Shkruar nga NEWSPORT
Nga Partizani te Skënderbeu, vlerat e lojtarëve të Superiores nuk
Abissnet Superiore

Superiorja ka një vlerë prej 39.58 milionë eurosh në “transfermarkt”. Tregu që vlerëson lojtarët “online”, nuk i ka ndryshuar vlerat e asnjërit prej lojtarëve të kampionatit shqiptar këtë vit.

Përditësimi i fundit mbetet nga dhjetori i kaluar. Në krye vazhdon Partizani me 6.45 milionë euro. “Demat” qëndrojnë dukshëm më lart se kundërshtarët e tjerë.

Pas kampionëve në fuqi ndodhen Egnatia dhe Tirana, respektivisht me 4.53 dhe 4.25 milionë euro.

Laçi nuk qëndron larg me 3.95 milionë euro. Në vlera të përafërta ndodhet Dinamo 3.68 milionë euro, Vllaznia 3.65 milionë euro dhe Erzeni 3.53 milionë euro.

Tre vendet e fundit mbahen nga Teuta, Kukësi dhe Skënderbeu, respektivisht me 3.28, 3.15 dhe 3.13 milionë euro.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga