Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

VIDEO/ Skënderbeu mposht Kukësin dhe shpreson te “Final 4”, verilindorët afër rënies nga Superiorja

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Skënderbeu mposht Kukësin dhe shpreson te “Final
Kukësi-Skënderbeu

Kukësi 0-2 Skënderbeu

Ndeshja mes Kukësit dhe Skënderbeut e vlefshme për javën e 32-të të “Abissnet Superiore” është mbyllur me fitoren e korçarëve. Sfida e zhvilluar në stadiumin “Kukës Arena”, përfundoi me triumfin 0-2 të Skënderbeut.

Të dy golat për Skënderbeun u shënuan nga Rashica, teksa pas këtij triumfi korçarët shkojnë në kuotën e 44 pikëve në vendin e 6-të. Në krahun tjetër, Kukësi mbetet në vendin e fundit me 26 pikë, dhe është shumë pranë rënies në Kategorinë e Parë.

Kategoria Superiore: Java e 32-të
Stadiumi: Kukës Arena
Arbitër: Indrit Myrtja

FORMACIONET ZYRTARE:
KUKËSI:
Tafas, Lamçe, Reçi, Zhongo, Lleshi, Hasaj, Mingo, Beshiraj, Salami, Lala, Solodovniçov. Trajner: Bledar Devolli.
SKËNDERBEU: Alia, Prençi, Rabiu, Liço, Rashica, Nikaj, Gërço, Dumfur, Vangjeli, Juri, Kabrel. Trajner: Ivan Gvozdenoviç.

Rastet e ndeshjes:
87' GOL! Fejzaj çon ndeshjen në 1-2, por goli anullohet për pozicion të parregullt.

67' GOL! Rashica shënon golin e dytë.

32' GOL! Rashica kalon Skënderbeun në avantazh.

17' Hasan pranë supergolit për Kukësin.


1’ Starton sfida në “Kukës Arena”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga