Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Jo vetëm Salami, Partizani ‘shënjestron’ titullarin tjetër të Kukësit

Shkruar nga NEWSPORT
Jo vetëm Salami, Partizani ‘shënjestron’ titullarin
Kukesi

Me skuadrën dhe stafin teknin të fokusuar te finalja me Egnatian, drejtuesit vijojnë paralelisht punën për të përforcuar organikën në merkaton e verës.

Lëvizjet dalëse pritet të jenë më të bujshmet me Rrapajn e Maguette të cilëve u ‘rrotullohen’ milionat nga klubet europiane. Por, klubi i kuq ka në fokus konsolidimin sa më të mirë të ekipit dhe këtë sezon është evidentuar paqartësi në qendrën e prapavijës.

Sota e Sembene kanë qenë titullarët në të shumtën e rasteve, ndërsa Preka e Bytyçi më shumë kanë qenë të dëmtuar sesa në fushë. Sa i përket të huajve si Kocijan e Mikulic, ishin lëvizje të dështuara.

Me kroatët të larguar dhe Eljon Sotën ende në udhëkryq pasi i skadon kotnrata, Partizani ka hedhur sytë te Vasil Zhongo i Kukësit. Qendërmbrojtësi 24-vjeçar ka mbajtur një peshë të madhe në prapavijën e verilindorëve duke qenë ndër të paktët që kanë dhënë shkëndija të mira.

Largimi i tij është i pashmangshëm me Kukësin që ra nga kategoria dhe të kuqtë duan të përfitojnë duke tentuar një lojtar të ri, cilësor dhe me eksperiencë në Superiore. Një lëvizje ‘alla-Bytyçi’ i cili poashtu erdhi nga Kukësi. Kujtojmë që Partizani është i interesuar edhe për sulmuesin 21-vjeçar Salami dhe mund të kemi një ‘dopio-transferim’ në kryeqytet.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga