Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Erdhi për kampion, Brdaric bën të kundërtën e Qatip Osmanit

Shkruar nga NEWSPORT
Erdhi për kampion, Brdaric bën të kundërtën e Qatip
Tefik Osmani dhe Thomas Brdariç

Thomas Brdaric nuk ia doli ta shpallë Vllazninë kampion. Klubi kuqeblu largoi Qatip Osmanin 1 muaj më parë, kur shkodranët e eleminuan nga Kupa e Shqipërisë. Dhe pse ndodheshin në vendin e dytë, eleminimi në Kupë nuk u kapërdi.

Osmani ndërtoi te klubi verior mentalitetin e një klubi kampion. Rrugëtimi i tij i tillë ishte, pasi e mori nga fundi dhe prandaj Brdaric shihet si e kundërta e Osmanit.  

Tashmë që Vllaznia e mbylli si vend i katërt, dështimi është i dukshëm. Ishte barazimi ndaj Egnatias në gjysmëfinale fillimisht, që shkatërroi gjithçka.

Mbyllja e këtij sezoni ndaj Skënderbeut mund të quhet më e hidhura. 3 me 2 ishin shifrat me të cilat fituan korçarët, për të cilët u mbyll një edicion mjaft pozitiv.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga