Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

E kanë "idhull" në Shijak, ish-i i Erzenit zyrtarizohet te Vllaznia

Shkruar nga NEWSPORT
E kanë "idhull" në Shijak, ish-i i Erzenit zyrtarizohet te
Amir Kahrimanovic - Alban Xhaferi

Vllaznia bën afrimin e parë të kësaj merkatoje. Shkodranët kanë arritur të transferojnë Amir Kahrimanovic.

Palët kanë firmosur një kontratë 1-vjeçare, i cili është një njohës i mirë i Superiores, pasi në të kaluarën ka mbajtur veshur fanelën e Erzenit. Lajmin e ka bërë të ditur klubi shkodran nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale.

“KF Vllaznia dëshiron të bëjë të ditur se nga sot pjesë e saj do të jetë edhe futbollisti Amir Kahrimanoviç. Drejtuesit e klubit kanë rënë dakord dhe më pas është firmosur një kontratë njëvjeçare me mesfushorin- fantazist që në dy sezonet e fundit ka qenë pjesë e ekipit të Erzenit ku ka spikatur me performancën e tij.

Ëelcome Amir!????????”, thuhet në postimin e shkodranëve. Kahrimanovic mbetet në Superiore, teksa në Shijak ishte “idhulli” i tifozëve të Erzenit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga