Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

4 javët e fundit bëjnë Kukësin të besojë, mbijetesa jo vetëm ëndërr

Shkruar nga NEWSPORT
4 javët e fundit bëjnë Kukësin të besojë,
Kukesi

Kukësi vazhdon që të kërkojë ‘pikë’ jetike nga ndeshja në ndeshje. Objektivi kryesor i verilindorëve vazhdon që të jetë mbijetesa në Superiore, pavarësisht se janë ende në garë edhe në Kupë.

Skuadra e drejtuar nga Bledar Devolli ka marrë një tjetër ‘fytyrë’ në javën e fundit në kampionat. Në 4 ndeshjet e fundit, Kukësi ka grumbulluar 7 pikë, ku ka mposhtur Laçin dhe Vllazninë dhe ka barazuar me Dinamon. Humbjen e vetme në këto javë, Kukësi e ka me Egnatian e vendit të parë.

Edhe pse është ende në vendin e fundit, 8 pikë larg zonës së “Play-Out”, kjo formë që po kalon e bën Kukësin të besojë duke mos e lënë mbijetesën thjeshtë një ëndërr në sirtar.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga