Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

FEMRAT

Kupa e Shqipërisë/ Vajzat e Partizanit dhe Apolonisë 'përplasen' për trofeun

Shkruar nga NEWSPORT
Kupa e Shqipërisë/ Vajzat e Partizanit dhe Apolonisë
Ekipi i vajzave të Partizanit

Pasi u mposhtën në finalen e madhe të “Final 4”, vajzat e Apolonisë do të zbresin në fushë pasditen e sotme për të luajtur finalen e Kupës së Shqipërisë.

Vajzat fierake do të zhvillojnë një ndeshje majft delikate dhe të fortë përballë Partizanit. Kjo ndeshje që do të vendosë se cilat do të triumfojnë në Kupë, do të startojë në orën 18:00, në “Shtëpinë e Futbollit”.

Kujtojmë që Apolonia e siguroi finalen pasi eliminoi në gjysmëfinale Gramshin, ndërsa vajzat e Partizanit mposhtën në derbi Tiranën, që më pas të vinin në finale për t’u përballur me fieraket.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga