Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Vedat Muriqi “monstra” e dueleve, dardani “frikëson” kundërshtarët në Spanjë

Shkruar nga NEWSPORT
Vedat Muriqi “monstra” e dueleve, dardani

Vedat Muriqi po spikat dhe këtë sezon në kampionatin spanjoll me Mallorcan. Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës është lojtari i dytë me më shumë duele të fituara në vitin 2023.

Mikel Merino mban vendin e parë me 292, ndërsa Muriqi me 262. “Top 5” plotësohet me Palazon, Budimir dhe Rodriguez.

Muriqi prej fundit të nëntorit pësoi një dëmtim, që e ka lënë jashtë fushave të blerta. 29-vjeçari ka shënuar 4 gola dhe ka dhënë 2 asiste në 12 ndeshje ku mori minuta.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga