Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Urimi kontraversal i Ballist Morinës për Krishtlindje: Zoti është shqiptar!

Shkruar nga NEWSPORT

Jemi në kohë festash dhe besimtarët katolik e ortodoksë festojnë ditën e sotme Krishtlindjen. Ashtu si fushat e tjera, edhe sporti feston dhe futbolli shqiptar ka marrë ‘pushimet’ dhe do të rikthehet në mesin e janarit.

Urimet janë të shumta nga protagonistët e futbollit dhe një prej tyre është edhe Ballist Morina. ‘Ballisti’ vijon me thënien kontraversale “Zoti është shqiptar” dhe në urimin e tij për shqiptarët katolikë e ortodoks, e mbyll me këtë thënie urimin.

“Urime krishtlindjet vëllezërve tanë katolik dhe ortodoks shqiptarë, paqja dhe lumtunia zëft vend n’zemrat dhe mendjet tuaja! ZOTI është SHQIPTAR!”- shkruan Ballisti.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga