Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

United kërkon sulmues, Ten Hag kthen sytë nga Serie A

Shkruar nga NEWSPORT
United kërkon sulmues, Ten Hag kthen sytë nga Serie A

Manchester United vazhdon punë për merkaton e janarit. “Djajtë” kërkojnë përforcime dhe tashmë kanë piketuar të preferuarit e tyre.

Një nga repartet ku Ten Hag kërkon të ndërhyjë ëhstë edhe sulmi. Për këtë Erik ten Hag ka kthyer sytë nga Serie A,  ku Joshua Zirkzee është i preferuari i holandezit.

Sulmuesi aktualisht është pjesë e Bolognas dhe mes dy klubeve sipas “Sport1” kanë nisur negociatat për holandezin. Zirkzee ka shënuar 10 herë në 37 paraqitje për Bologna. Ai u largua nga Bayern Munich vitin e kaluar për klubin e Serie A.

Bayern ka një opsion riblerjeje prej 23 milionë euro dhe një klauzolë 50 për qind shitje nëse ai largohet nga Bologna. United përballet me nevojën për të paguar 40-45 milionë euro për të nënshkruar me Zirkzee muajin e ardhshëm.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga