Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

“Unë kam shënuar 200 gola, por askush nuk kënaqet”, Immobile: Spalletti do të bëjë mirë në kombëtare, më emocionoi me gjestin

Shkruar nga NEWSPORT
“Unë kam shënuar 200 gola, por askush nuk kënaqet”,

Ciro Immobile është një nga sulmuesit kryesorë dhe lider sit e Lazio ashtu edhe te Italia. Kapiteni i Lazios në një intervistë për mediat italiane ka theksuar se njerëzit priren shpesh ti nënvlerëojnë lojtarët, or në fakt askujt nuk i intereson ajo që ata bëjnë.

Ndërt të tjera Immobile tregoi edhe për marrëdhënien që ka me Luciano Spallettin, ky i fundit i ka dhuruar sulmuesit edhe shiritin e kapitenit në kombëtare.

“Unë fitova Këpucën e Artë, por ndoshta njerëzit prisnin më shumë gola nga unë. Në vend të 200, për ta duhej të bëja 400. Me Spallettin kisha një marrëdhënie të shkëlqyer, u kënaqa shumë që më dha shiritin e kapitenit, ishte një gjest i rëndësishëm që nuk e prisja. Telefonova menjëherë familjen time, u emocionova. Ai do të ketë një rrugë të mbarë te Italia sepse flet shumë me lojtarët, motivimet janë thelbësore dhe ai gjithmonë arrin t’ua japë të gjithëve. Nuk kam pasur problem me asnjë trajner, e gjitha është krijuar nga jashtë, sot më kritikojnë edhe ata që nuk i shohin ndeshjet është në modë”, deklaroi Immobile.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga