Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

FORMULA 1

U nda nga jeta në moshën 5-vjeçare, Lewis HAMILTON bën veprimin e jashtëzakonshëm (FOTO)

Shkruar nga NEWSPORT
U nda nga jeta në moshën 5-vjeçare, Lewis HAMILTON bën

Harry Shaw është një djalë 5-vjeçar që humbi jetën nga kanceri. Ai jetonte në Angli dhe ishte takuar me pilotin e Formula 1, Lewis Hamilton. Britaniku i kishte premtuar se do të fitonte garën e fundit të Monakos për t'ia dedikuar djaloshit të vogël.

Çdo javë, 5-vjeçari i shkruante letër Hamilton ku e përgëzonte për fitoret e tij. Dhoma e djalit ishte plot me arushë dhe makina të Mercedes. Familja e Harry Shaw ndihet shumë e trishtuar për humbjen e djalit të tij dhe tani i kërkojnë që Leëis Hamilton të fitojë kampionatin për t'ia dedikuar Harry Shaw-t.

Tags:

FORMULA 1

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga